LV SERVIS - prodej, servis (opravy převíjením), půjčovna

Prodej elektromotorů. Opravy komutátorových motorů, asynchronních motorů, cívek a elektromagnetických segmentů. Opravy převíjením.

Uhlíkové kartáče

 • Uhlíkové kartáče do elektrického ručního nářadí renomovaných značek.
 • Uhlíkové kartáče komutátorových elektromotorů
 • Možnost zakázkové výroby kartáčů dle vzoru

eshop www.FAJNESTROJE.cz

Seznam výrobců strojů:

AEG-ATLAS-COPCO

DIAMOND

IMCOINSA

MILLER FALLS

RYOBI

AMER

DYNA

IMPEX

NEUMAC

SIMBI

ASPIRADOR

EIN PORT

INDESIT

NILFISK

SKIL

BAIER

ELU

ION

NUMAX

SPIT

BERGEL

FARCO—TENAX

JEPSON

PERLES

STAYER

BERGIN

FEIN

KANGO

PEUGEOT

STIHL

BLACK&DECKER

FELISATTI

KRESS

PHILIPS

SUPER CONFORT

BOSCH

FESTOOL

LEGNA

PRAT

SUPER EGO

BRAUN

FLEX

MACROZA

PROTOOL

TELESCH

CASALS

FRAN

MAKITA

QUERSA

TOSHIBA

CICLO MATIC

GHIBLI

MARELLI

RIDGID

VIRUTEX

COMAC

HILTI

METABO

ROCKWELL

WACKER

CONFORT

HITACHI

MILWAUKEE

RUPES

WOLF

DeWALT

       

Omlouváme se zákazníkům, ale uhlíkové kartáče do ,,čínského ručního nářadí,,  (nářadí neznačkové, od neznámého výrobce, většinou zakoupeno v hypermarketu) neprodáváme!!! Je možná zakázková výroba a ta je v tomto případě nerentabilní!!! Doporučuje zakoupit značkový stroj s dostupností náhradních dílů.

Pokud jste svou značku nenašli, nezoufejte! Pokud se jedná o renomovaného výrobce, kontaktujte nás.

Pro usnadnění hledání si připravte: značku, typ, popř. T.Nr číslo

Nově kartáče do vysokozdvižných vozíků!

V případě zájmu nás kontaktujte s typem motoru stroje.

Doporučení: Nikdy nepříspusobujte a ani jinak neupravujte kartáče pokud nejsou určeny pro daný typ stroje!

Může dojít k vážnému poškození stroje, popřípadě ke zkrácení jeho životnosti. Každý stroj vyžaduje specifický kartáč o přesném rozměru a tvrdosti (složení poměru uhlíku a příměsi např. stříbra…)

 

Uhlíky, uhlíky a zase ty uhlíky!

"Nějak mi jiskří uhlíky v motoru. Asi budou potřeba vyměnit."

S touto větou se setkáváme prakticky denně. Uhlíky (správně kartáče) slouží v jednofázových komutátorových motorech k pohyblivému propojení statorových a rotorových vinutí motoru. Najdeme je ve spoustě domácích spotřebičů, jako jsou vysavače, mixéry, šlehače, vrtačky, brusky, sekačky apod. Nevíme, proč si lidé zasedli právě na uhlíky, že je obviňují ze všech potíží. Musíme se postavit na obranu uhlíků. Tak, aby bylo jasno v 90% případů uhlíky za nic nemohou!   Zde najdete výčet možných příčin jiskření uhlíků:

Poškození některého vinutí motoru. Současně s jiskřením se projeví menší výkon a zvýšené zahřívaní motoru. Pokud není závada brzy opravena, uhlíky se začnou opalovat a rychle ubývají. Stává se, že majitel přijde se spotřebičem, ve kterém uhlíky prakticky již neexistují. Nebezpečí hrozí, pokud je závada způsobena poškozenými statorovými cívkami. Jiskření uhlíků začne ohřívat lamely komutátoru a hrozí zničení dosud nepoškozeného rotoru.

Opotřebená ložiska. Rotor v ložiskách začne vibrovat a uhlíky nemají dobrý dotek s otáčejícím se komutátorem. Pokud motor bude dál používán, hrozí zničení rotoru jako v prvním případě, nebo dojde k úplnému rozpadnutí ložiska a jeho odletující části mohou zasáhnout a poškodit vinutí motoru.

Nesprávné uhlíky. Uhlíků je velké množství. Liší se nejenom velikostí a tvarem koncovky, ale zejména tvrdostí. Materiál uhlíků a materiál lamel komutátoru tvoří nerozlučnou dvojici, která je u výrobce pečlivě odzkoušena, aby docházelo k minimálnímu tření a opalování dotykových ploch. Při výměně uhlíků uživatelem dochází často k použití odlišné tvrdosti uhlíků, než jsou výrobcem předepsány. Důsledkem je jiskření uhlíků, které předznamenává další poškození motoru - příklady máte v předchozích odstavcích. Pokud potřebujete vyměnit uhlíky, používejte vždy originální uhlíky k danému spotřebiči! Experimentování je velmi riskantní! Vrcholem "odvahy" některých domácích kutilů je zakoupení jakéhokoliv většího uhlíku a jeho přibroušení na správnou velikost. Takovýhle pokus končí většinou u mě v dílně s nářkem: "Já jsem si tu brusku půjčil na chvilku od souseda, ale byly tam špatné uhlíky. Tak jsem tam dal jiné a potom se z toho zakouřilo!"

Informace:

Cena opravy komutátorových rotoru jsou od 1.500,- bez DPH.

Z důvodů technické náročnosti opravy rotorů nelze provést opravy rotoru za nižší cenu. V ceně opravy není započtena výměna komutátoru.

Velmi důležité je také provézt správnou instalaci rotoru do stroje, aby nedošlo k poškození rotoru. Zachovat veškeré postupy a dodat všechny díly při montáži a rotor ,,zabíhat,, na nižší napětí.

Vždy při opravě mají byt vyměněna všechna ložiska na rotoru za nová a stejného typu a parametru dle požadavku výrobce (pro vysokootáčkové stroje se jedná o speciální ložiska). Dále pří výměně rotoru (nebo opravě převinutím) vyměněny uhlíkové kartáče. Pokud je nechceme měnit, tak je nutno uhlíkové kartáče a komutátor nechat zaběhnout popřípadě za pomocí speciální křídy na komutátory zabrousit, aby plošky na uhlíkových kartáčích a komutátoru dokonale přilehaly k sobě. Křídu na požádání u nás možno objednat.

Je velice nutné dbát výše uvedených doporučení, aby oprava Vašeho stroje měla co nejdelší životnost. V případě, že něco zanedbáme, může dojít k brzkému poškození stroje popřípadě, v tom nejhorším případě k poškození stroje, kdy oprava byla marná a v tom nejhorším, kdy stroj už nelze opravit.

Hledat

Menu

Fotogalerie

Novinky


 • Vyvažujeme rotory na strojích SCHENCK 1.2.2018

  Od 1.2.2018 jsme pro Vás začali veškeré rotory vyvažovat dynamicky na strojích SCHNECK. Jsme pro Vás nyní schopni vyvážit rotory od 250g do 1.500kg.

  Toto Vám zajistí nižší vibrace stroje (motoru), menší opotřebení ložisek a mnohem delší životnost. V případě zájmu o vyvážení nás neváhejte kontaktovat.


 • Opravy motorů pro frekvenčí meniče 12.3.2014

  Opravujeme motory pro specifické funkce. Motory ovládané frekvenčními meniči.


 • Nabídka komutátorů pro opravy převíjením 18.9.2013

  Rozšířili jsme nabídku komutátorů pro převíjení rotorů pro mutátorové elektromotory.

  Jsme schopni nabídnout lepší služby v oblasti převíjení komutátorových motorů.


 • Možnost platby kartou 10.12.2011

  Za naše služby nebo zboží nyní můžete platit platebními kartami.

Toplist

Vítejte u nás...

Naše firma vám nabízí kvalitní služby v oblasti oprav a výroby elektrických strojů a přístrojů. Dále jsme rozšířili naše služby o prodej elektromotorů a elektrického ručního nářadí renomovaných značek. Se servisním zázemím, dostupnosti veškerých náhradních dílů u nás zakoupeného elektrického ručního nářadí a elektromotorů.

Nabízíme  opravy převíjením asynchronních elektromotorů, statorů i rotorů— komutátorových motorků a elektromagnetických segmentů (spojek, brzd, ...)

Pokud zvažujete koupi elektrického ručního nářadí, rádi Vám poradíme a doporučíme stroj dle Vašich nároků na užíváni, popřípadě cena-kvalita. Na veškeré stroje, které si u nás zakoupíte, Vám garantujeme dostupnost náhradních dílů.

Dále nabízíme uhlíkové kartáče do veškerého ručního nářadí renomovaných značek, popřípadě jsme schopni kartáče vyrobit dle vzoru.